- Újdonságok
- BORBARÁTI ÁRAS EGRI BOROK
- EGRI CSILLAGOK
- EGRI BIKAVÉREK
- BOROK FAJTÁNKÉNT
- ÉDES FEHÉR
- GYÖNGYÖZŐ BOROK
- KÜLÖNLEGES BOROK
- Aegidius Bormanufaktúra
- Bolyki Pincészet
- Dula Szőlőbirtok és Borgazdaság
- Demeter Pincészet
- Egri Korona Borház
- Egri Borvár Tóth Ferenc Pincészete
- Gajdos Pincészet
- Gál Lajos Pincészete
- Gál Tibor Pincészet
- Juhász Testvérek Pincészete
- Hagymási Pincészet - Bormester
- Kovács Nimród Winery
- Nyolcas és Fia Borház
- Orsolya Pince
- Pók Tamás Pincéje
- Sike Tamás Pincészet
- Simkó - Kőporos Borászat
- Stumpf Pincészet
- Tarjányi Pince
- Thummerer Pince
- BOROK 1500.-FT alatt
- BOROK 1500.-FT - 2500.-FT között
- BOROK 2500.-FT - 3500.-FT között
- BOROK 3500.-FT - 4500.-FT között
- BOROK 4500.-FT fölött
Egri Borvár Tóth Ferenc Pincészete
2011-ben Tóth Ferenc kapta a Gál Tibor Emlékérmet amit az Egri Borút Egyesület adományozott az egri borturizmus érdekében kifejtett kiemelkedő munkájáért.
Tóth Ferenc pincészetét, az Egri Borvárat bátran nevezhetjük családi pincészetnek, hiszen a többgenerációs borászcsalád apraja-nagyja megszállott borász. Évtizedek óta az egri borvidéken gazdálkodnak. Tóth Ferencet a Kadarka nagyköveteként emlegetik, ő a több díjat nyert Várvédő megálmodója, számos szakmai elismerés birtokosa.
A család tagjai a kezdetektol napjainkig az egri bor és borászat jó hírének öregbítéséért dolgoznak. Munkájuk gyümölcsét szeretnék most megosztani Önnel.
Az Egri Borvárba ellátogató kedves vendégek széles kínálatból választhatják ki a számukra leginkább megfelelő összeállítású borkóstolót, de egyéni kívánságokhoz is maximálisan alkalmazkodunk.
Az egri borvidéken a szőlőtermesztés és borkészítés évszázados múlttal és gazdag hagyományokkal rendelkezik. A pincészet jelenleg 20 ha termő szőlővel rendelkezik, valamennyi terület a borvidék legjobb helyein van: Áfrika-, Almagyar-, Marinka dűlő, Síkhegy, Galagonyás és Tihamér tető. Széles fajtaszerkezet jellemezi a gazdaságot: leányka, királyleányka, pinot noir, kadarka, merlot, cabernet sauvignon, cabernet franc, kékfrankos.
Borkészítésnél fő szempont a régi egri hagyományos ízvilág megőrzése Borkészítés Egerben
A borkészítésnél fő szempont a régi egri hagyományos ízvilág megőrzése a jelenkori legmodernebb technológia ötvözésével. A szőlőfeldolgozás hagyományos- és reduktív módszerekkel történik. A fehérborokat reduktív és oxidatív érleléssel készítik, a vöröborok héjon erjesztés után kerülnek tölgyfa- és barrique hordóba.
Az Egri Borvár új pincéje
2006-ban a család úgy döntött: a korábbi évtizedek kemény, megalkuvás nélküli, de mégiscsak „iparos jellegű” munkája alapjain új dimenziókat nyitnak meg borászatuk előtt. Az elhatározást tett követte; megkezdték a Kistályai úti pincészet bővítését.
A pincészet bővítésekor először négy, egyenként ötven méter hosszú alagutat vájattak a riolittufa hegy gyomrába. Egyedülálló pincerendszert hoztak így létre boraik érlelésére, tárolására. Az öt ágra bomló, ezeregyszáz négyzetméteres „csodapincét” igazán egyedivé teszi az esztétikai élmény; nincs boltozat, belső burkolat, csak a vájt alagút. A hegy kőtömegét szinte érzékelni lehet...
A fejlődés a technológiát is érintette, a borokat magasabb színvonalon kezelik, készítik, megújult az egész pincészet. Új hordók, új tartályok, a legmodernebb borászati eszközök segítik a munkát.
Minden feltétele megvan a minőségi borturizmusnak. Az egyik pinceágban kialakítottak egy akár százötven fő befogadásására is alkalmas kóstolóhelyiséget. A látogatócsoportok kényelmes és kulturált fogadását modern infrastruktúra szolgálja. A kommentált borkóstolás mellett a borfeldolgozás folyamatait, egy valódi borüzem működését is be kívánja mutatni az Egri Borvár, maradandó élményt nyújtva ezzel is a borok, illetve a borkészítés folyamatai iránt érdeklődő vendégeinek.